Az öt legtipikusabb festési hiba

2020.06.21

A legtöbben azt gondoljuk, hogy nincs is egyszerűbb feladat a falfestésnél, ami részben igaz is, de csak akkor, ha odafigyelünk a részletekre. Lássuk, hogy melyek a leggyakrabban elkövetett hibák, ha festésről van szó. 

1. HIBA - A HENGER TÍPUSA

Amikor ki szeretnénk festeni a lakásunkat, rengeteg időt szánunk arra, hogy megtaláljuk a tökéletes színt, majd a számunkra megfelelő festéket. A többi eszköz beszerzésébe, azonban alig fektetünk energiát, inkább megvesszük az első hengert, ami épp szembejön velünk. Sokan abba bele sem gondolunk, hogy egyáltalán nem mindegy a henger típusa.

Létezik rövid-, illetve hosszú szálú, szivacshenger, báránygyapjúból készült és aranyszálas. A fal felszínétől, illetve a festék minőségétől is függ, hogy melyik lesz a tökéletes választás. Sima felületeknél a rövid szálú, míg durvábbaknál - például tapétánál - a hosszú szálú használata ajánlott. Az utóbbi típus hátránya, hogy nagyon sok festéket szív magába, nehéz lesz, melynek következtében körülményes vele dolgozni. Emiatt javasolt ez a típus a folyós festékekhez, míg a krémes állagúakhoz a rövid szálú hengerek a megfelelőek.

2. HIBA - ROSSZ SZÍN

A megfelelő szín kiválasztásánál ne azt vegyük figyelembe, hogy épp mi az év trendszíne, hanem inkább az legyen az első szempont, hogy passzol-e egyáltalán az otthonunkba. Amennyiben nehezen tudunk dönteni, akkor segítségünkre lehetnek a barkácsboltokban kapható színkártyák, melyek otthon a falhoz tartva megkönnyítik a döntést.

3. HIBA - ELŐKÉSZÜLETEK HIÁNYA

Ha festésre adjuk a fejünket, akkor minél előbb látni szeretnénk a végeredményt, így szívünk szerint azonnal hengert ragadnánk. Ezt azonban ne tegyük, hiszen ahhoz, hogy a végén minden fantasztikusan nézzen ki, nem maradhat el a falon található hibák kijavítása, ezek simára csiszolása, illetve a fal portalanítása. Szedjünk ki minden szöget, csavart, esetleg tiplit, vakoljunk be minden lyukat, javítsuk ki a repedéseket. Ha ezzel elkészültünk, akkor jöhet a mélyalapozás, és miután ismét szárazak a falak, kezdhetjük a festést.

4. HIBA - LERAGASZTÁS KIHAGYÁSA

Annak érdekében, hogy minél kevesebbet kelljen festés után takarítanunk, nélkülözhetetlen, hogy mindent olyan tárgyat letakarjunk fóliával, illetve leragasszunk, amit nem tudunk kivinni az adott helyiségből. Ne feledkezzünk meg a kapcsolókról, az ablak- és ajtókeretről se, ellenkező esetben rengeteg munka vár még ránk, miután a fő feladattal már rég elkészültünk. Fontos megjegyezni, hogy ezeket a ragasztásokat akkor távolítsuk el, amikor még nedves a festék.

5. HIBA - FŰTÉS FELTEKERÉSE

Sokan azt gondolják, hogy minél melegebb van a lakásban, annál gyorsabban szárad a festék, de ez nem igaz. Festés során mindig legyen egyenletes a hőmérséklet. Télen akár le is kapcsolhatjuk a fűtést, ugyanis ha forró a radiátor, akkor körülötte túl gyorsan szárad a festék, ennek következtében pedig foltos lehet.

Forrás: www.otthonokesmegoldasok.hu